کتاب استعداد تحصیلی دکتری ویرایش دوم منتشر شد

admin ۹:۵۳ ب.ظ ۰

نام کتاب: استعداد تحصیلی ویژه آزمون دکتری

مولفان: هادی مسیح­ خواه،  محمد وکیلی

ناشر: کتابخانه فرهنگ

شرح اثر: این کتاب اولین اثری است که به طور ویژه برای آزمون ورودی دکتری در ایران تالیف شده است. هر چند در حال حاضر کتابهای مختلفی در زمینه استعداد و آمادگی تحصیلی، هوش، GMAT و… موجود است، اما این کتاب­ها به صورت کامل بر سرفصل­های آزمون دکتری منطبق نیستند. مولفان کتاب که سالها به تدریس استعداد تحصیلی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری، طرح سوال و تالیف کتاب پرداخته­ اند، برای پاسخ به این نیاز  کتاب مذکور را به رشته تحریر درآورده­ اند.

فصل اول کتاب مقدمه­ای است جامع در خصوص ماهیت آزمون استعداد تحصیلی در آزمون­­های ورودی مقاطع تحصیلات تکمیلی در ایران و نیز در سطح بین­ا لملل. در این فصل به معرفی انواع سوالات آزمون و نیز فلسفه وجودی آن پرداخته شده است. در پایان این فصل، خوانندگان کتاب درک درستی از آزمون استعداد تحصیلی و جایگاه آن در سطح ایران و جهان پیدا می­ کنند.

هر یک از ۵ فصل بعدی کتاب، به یکی از انواع سوالات آزمون دکتری اختصاص یافته است. هر یک از این فصول، شامل شرح درس، نحوه پاسخگویی به سوال و تکنیکهای حل، میکرو طبقه بندی سوالات به همراه با پاسخ تشریحی، آزمون پایان فصل بر اساس سوالات استاندارد تالیفی و گردآوری شده از منابع داخلی و خارجی می باشد.

چاپ اول این کتاب در بهمن ۱۳۸۹ منتشر گردید و مورد استقبال گسترده داوطلبان آزمون دکتری قرار گرفت. هم اکنون چاپ سوم کتاب با ویرایش جدید به علاقه مندان تقدیم می­گردد. مولفان در ویرایش جدید سعی کرده ­اند تا مطالب کاملا منطبق بر آزمون سال ۱۳۹۰سازمان سنجش باشد و تمام مباحث مطرح در آن را پوشش دهد. در عین حال از ذکر مطالب کم اهمیت و پراکنده­گویی خودداری شده است.

برخی امتیازات ویژه کتاب:

  • منطبق بر آزمون دکتری
  • ارائه الگوی مناسب جهت پاسخگویی به سوالات ۶ گزینه ای دکتری
  • تکنیکهای حرفه­ای حل سوال
  • میکرو طبقه بندی سوالات
  • پاسخهای تشریحی سوالات
  • ارائه تمرین­های اضافی

برای تهیه کتاب می­ توانید به انتشارات کتابخانه فرهنگ واقع در خیابان انقلاب، روبری درب اصلی دانشگاه تهران، ‌مراجعه کنید. دوستان علاقه مند در شهرستان‏ها هم می­ توانند برای دریافت سریع‏تر کتاب با شماره ۶۶۴۶۳۹۳۵(۰۲۱)  (مرکز پخش انتشارات کتابخانه فرهنگ) تماس گرفته و از طریق پست کتاب را دریافت کنند

فرستادن دیدگاه »